Strona główna
opoka.org.pl
2020-02-11 09:40
nc / Krzysztof Ołdakowski SJ

31 maja Papież Franciszek odwiedzi Maltę

31 maja bieżącego roku Papież Franciszek odwiedzi Maltę - informuje Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Opublikowano także logo oraz hasło podróży.

Autor/źródło: Archdiocese of Malta / youtube.com

Mottem papieskiej wizyty są słowa zaczerpnięte z Księgi Dziejów Apostolskich, a odnoszące się do mieszkańców Malty: „Okazywali nam niespotykaną życzliwość” (28, 2).

Logo przedstawia ręce zwracające się w stronę Krzyża. Wychodzą one ze statku kołysanego przez morskie fale. Ręce są znakiem gościnności chrześcijanina w stosunku do bliźniego oraz uosabiają gotowość do pomocy tym, którzy pozostawieni własnemu losowi, przeżywają trudności.

Statek natomiast wskazuje na dramatyczną historię opowiadającą o św. Pawle, który jako rozbitek dotarł na Maltę (por. Dz 27, 27-44). Przypomina o gościnności okazanej przez Maltańczyków Apostołowi i jego towarzyszom podróży (por. Dz 28, 1-10). Temat ten został poruszony przez Papieża podczas jednej z ostatnich audiencji ogólnych.

Źródło: Vatican News

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-02-11 08:11:24
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu prosi o modlitwę i odwiedzanie chorych

Z okazji Światowego Dnia Chorego przewodniczący Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki poprosił o modlitwę w intencji chorych i odwiedzanie cierpiących. Zapewnił też o swojej modlitwie w ich intencji.
2020-02-11 08:21:58
miniaturka

Que soy era Immaculada Councepciou

- Jestem Niepokalane Poczęcie - powiedziała w miejscowym dialekcie Dziewica Maryja do Bernadetty Soubirous podczas objawień w Lourdes. Dziś, gdy Kościół wspomina pierwszą z epifanii, warto zastanowić się nad Niepokalanym Poczęciem. Co mówi nam on dzisiaj?
2020-02-11 08:59:18
miniaturka

Praca w Anglii: matki na cenzurowanym

W Wielkiej Brytanii rośnie tendencja do dyskryminacji kobiet w miejscu pracy ze względu na macierzyństwo. Szykany, degradacja, a nawet zwalnianie stały się powszechne w ostatnich latach.
2020-02-11 09:30:39
miniaturka

Kard. Koch: w dialogu z prawosławnymi ważni są święci i kultura

Kardynał zauważa, że relacje ekumeniczne rozgrywają się zazwyczaj na bardzo wysokim szczeblu zwierzchników religijnych i wąskiej grupy wtajemniczonych teologów. Kiedy natomiast koncentrujemy się na postaciach ludzi świętych, wtedy w ekumeniczną drogę Kościoła włączają się wszyscy wierzący.
2020-02-11 09:37:17
miniaturka

Syria: bardzo cierpimy, apel Papieża pocieszeniem

W Syrii ciągle toczy się wojna i to nie tylko w prowincji Idlib. Każdego dnia giną niewinni ludzie. Tym bardziej więc jesteśmy wdzięczni Ojcu Świętemu, że o nas pamięta i apeluje o pokój.
2020-02-11 12:09:23
miniaturka

Kard. Marx nie będzie kandydował na stanowisko przewodniczącego episkopatu Niemiec

Arcybiskup Monachium i Fryzyngi kard. Reinhard Marx (66 lat) nie będzie kandydował w wyborach na ewentualną drugą kadencję przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec. Ogłosił to w opublikowanym we wtorek liście do niemieckich biskupów.