Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-07 13:42
MG / BP Jasna Góra

25 zakonników z Jasnej Góry zarażonych koronawirusem

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Biuro Prasowe Jasnej Góry u 25 paulinów wykryte zostało zakażenie koronawirusem. Nie wpłynie to jednak na działanie sanktuarium, ponieważ nie mieli oni kontaktu z wiernymi, a obecnie zostali odizolowani.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

Publikujemy pełny tekst oświadczenia:


Informujemy, iż w ostatnich dniach wykryto u 25 paulinów z Jasnej Góry wirus COVID-19. Zostali oni odizolowani przez zakwaterowanie poza klasztorem i sanktuarium. Nie mieli kontaktu z wiernymi. Dwóch paulinów zostało hospitalizowanych. Pozostali zakonnicy są zdrowi.


Podjęto wszystkie środki zapobiegawcze i zaostrzono reżim sanitarny na obszarze mieszkalnym Klasztoru.


Sanktuarium pozostaje otwarte dla Pielgrzymów, program duszpasterski zasadniczo nie ulega zmianie. Uczestnicy liturgii zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego, noszenia maseczek, częstego odkażania rąk.


Służbom medycznym i sanitarnym dziękujemy za ofiarność oraz profesjonalizm.


Edyta Kapelka

Rzecznik prasowy PSSE w Częstochowie

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-10-07 12:24:53
miniaturka

List apostolski papieża Franciszka

Dnia 30 września br. przypadła 1600. rocznica śmierci św. Hieronima. Z tej okazji papież Franciszek opublikował List apostolski Scripturae Sacrae Affectus
2020-10-07 12:56:21
miniaturka

Z powodu koronawirusa zmarł ewangelicki proboszcz ks. Piotr Wowry

W wieku 57 lat zmarł proboszcz parafii ewangelickiej w Ustroniu, radca Konsystorza, delegat do Synodu Kościoła luterańskiego w Polsce. Zachorował na Covid-19. Zmarł 7 października w klinice w Krakowie.
2020-10-07 13:26:34
miniaturka

Bp Sithembele Sipuka: korupcja w Kościele to ewangeliczna „belka w oku”

Jak zauważa południowoafrykański biskup Sithembele Sipuka, Kościół słusznie sprzeciwia się korupcji i wszelkim formom niemoralności w relacjach społecznych. Ważne jest jednak, aby zwalczając zepsucie nie poprzestać na teoretycznych rozważaniach, ale zacząć od samego siebie.
2020-10-07 14:20:29
miniaturka

Z różańcem do Hollywood! Kim był ojciec Patrick Peyton?

W czasach ogromnych ataków na rodzinę przesłanie o. Peytona, że rodzina, która modli się razem, pozostaje razem, jest niezwykle potrzebne.
2020-10-07 14:59:20
miniaturka

Chwalebne cele „Fratelli tutti”, ale brak tu zrozumienia zasad wolnego rynku

Za postawienie przed sobą godnych podziwu celów chwali najnowszą papieską encyklikę „Fratelli tutti” argentyński teoretyk myśli ekonomicznej Rismondo Chafuen. Jednocześnie zarzuca papieżowi Franciszkowi niezrozumienie istoty gospodarki wolnorynkowej.
2020-10-07 15:22:19
miniaturka

„Fratelli Tutti” w USA odczytana jako głos przeciw podziałom w kraju i Kościele

Encyklika papieska „Fratelli Tutti” postrzegana jest przez wielu komentatorów amerykańskich jako ważny głos skierowany do podzielonego kraju i Kościoła USA.