Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-02 13:13
ek / katedra.gliwice.pl

25-rocznica ustanowienia Diecezji Gliwickiej

Właśnie trwa koncert, organizowany z okazji 25 rocznicy ustanowienia Diecezji Gliwickiej, ma on być okazją do refleksji w rocznicę przejścia do Domu Ojca - św. Jana Pawła II.

Eucharystia
Autor/źródło: xbk

Dziś, w niedzielę 2 kwietnia, w gliwickiej Katedrze pw. św. Ap. Piotra i Pawła odbyły się uroczystości związane z 25 rocznicą ustanowienia Diecezji Gliwickiej, wspominano także pontyfikat św. Jana Pawła II.

Rozpoczęcie nastąpiło, o godz. 18:00, kiedy to odprawione zostały GORZKIE ŻALE, w trakcie których kazanie wygłosił Biskup Jan Kopiec. 

Następnie, o godz. 19:00, odprawiona została MSZA ŚWIĘTA, w czasie której wspominano pontyfikat św. Jana Pawła II.

Natomiast o godz. 20:00, rozpoczął się KONCERT WIELKOPOSTNY, organizowany z okazji 25 rocznicy ustanowienia Diecezji Gliwickiej, upamiętniający 12 rocznicę przejścia do Domu Ojca, św. Jana Pawła II.

Występuj:

- Zespół Muzyki Dawnej AMBITUS AM Katowice

- Zespół Instrumentalny AZM Gliwice

Pozytyw: Tomasz Bonikowski

Teksty: Przemysław Pochopień

Prowadzenie: Prof. Krystyna Krzyżanowska-Łoboda

***

Organizatorami koncertu s: Kuria Diecezjalna w Gliwicach oraz Parafia Katedralna pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach.

***


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-02 09:26:52
miniaturka

Dziś mija 12 rocznica odejścia św. Jana Pawła II

Odchodząc z tego świata Jan Paweł II pokazał, że ludzkie życie nie kończy się wraz ze śmiercią – zwrócił uwagę bp Marek Solarczyk wprowadzając wczoraj relikwie świętego do kościoła św. Mikołaja w Dobrem koło Mińska Mazowieckiego.
2017-04-02 10:11:27
miniaturka

Papieska intencja ogólna na kwiecień 2017

W tym miesiącu modlimy się w papieskiej intencji ogólnej: „Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym”.
2017-04-02 12:55:36
miniaturka

Sympozjum charytatywne dla Krzysztofa Broszkiewicza w Bibliotece UPJP2 w Krakowie

W Bibliotece Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odbyło się sympozjum charytatywne dla Krzysztofa Broszkiewicza. Konferencja była połączona ze zbieraniem pieniędzy do puszek.
2017-04-02 13:56:14
miniaturka

Papież solidarny z poszkodowanymi w wyniku klęski żywiołowej w Kolumbii

Głęboki smutek na wieść o tragedii – obsunięciu się ziemi w mieście Mocoa w Kolumbii – wyraził Franciszek po zakończeniu Mszy św. w Carpi.
2017-04-02 17:24:32
miniaturka

„Tak dla Życia” – w Warszawie przeszedł XII Marsz Świętości Życia

Pod hasłem „Tak dla Życia” w niedzielę ulicami Warszawy przeszedł XII Marsz Świętości Życia. Wydarzenie poprzedziły Msze św. w katedrach obu stołecznych diecezji.
2017-04-02 17:55:45
miniaturka

Papież w Carpi: bądźmy świadkami życia wskrzeszającymi nadzieję

W homilii podczas Mszy sprawowanej na placu przed katedrą w Carpi, która dopiero co zostało podniesiona z gruzów po trzęsieniu ziemi sprzed pięciu lat, Papież Franciszek mówił o nadziei zwyciężającej śmierć i zło.