Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-02 15:10
AC / PAP MediaRoom

25 mln zł dla Telemedico na światową ekspansję platformy telemedycznej

Polski startup Telemedico, który rozwija platformę telemedyczną już w 14 krajach świata, pozyskał 25 mln złotych (5,5 mln euro) na dalszą jej rozbudowę w Europie i Ameryce Łacińskiej. Kwota ta została przyznana firmie w rundzie inwestycyjnej, której przewodziły fundusze PKO VC oraz UNIQA Ventures.

Autor/źródło: Telemedico - logo

Platforma Telemedico powstała w 2014 roku, a od 2017 r. za jej pośrednictwem przeprowadzono ponad 2,5 mln konsultacji lekarskich. 

Uruchomienie platformy zajmuje przeciętnie 48 godzin, a w efekcie klienci zyskują własne portale dla pacjentów (oferowane w modelu white-label), konsultacje lekarskie online, przechowywanie dokumentacji medycznej, narzędzia do zapisów i organizacji wizyt i badań lekarskich, a także narzędzia do automatycznego triażu (klasyfikacji pacjentów) i wstępnej diagnozy medycznej.

Klienci korporacyjni Telemedico mają do dyspozycji sieć ponad 600 lekarzy, mówiących w 10 językach (m.in. polskim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, tureckim i arabskim). Z usług polskiego startupu korzysta ponad 50 klientów korporacyjnych – przede wszystkim firmy ubezpieczeniowe, m.in. Allianz, AXA, Compensa, Metrored, PZU i Tu Zdrowie. W Polsce Telemedico oferuje też konsultacje w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Obecnie polski startup pozyskał 25 mln złotych (5,5 mln euro) w rundzie inwestycyjnej (Seria A), której przewodziły fundusze PKO VC oraz UNIQA Ventures. W rundzie wzięły też udział  Adamed i Flashpoint Venture Capital, a także dotychczasowy inwestor – Black Pearls VC. 

Pozyskane środki pomogą w dalszej międzynarodowej ekspansji Telemedico, zarówno umocnieniu pozycji w 14 krajach Europy oraz Ameryki Łacińskiej, jak i w starcie na kolejnych rynkach, oferując telemedycynę także w kolejnych językach, m.in. francuskim, greckim, niemieckim, rumuńskim i włoskim.

„Platforma Telemedico obsługuje obecnie ponad 100 tys. konsultacji miesięcznie. Pandemia COVID-19 znacznie przyspieszyła rozwój telemedycyny i jej masową adopcję. Ten trend będzie trwał dalej w nadchodzących miesiącach. Dzięki pozyskanemu finansowaniu, Telemedico będzie mogło pomagać w obsłudze jeszcze większej liczby pacjentów z całego świata, poprawiając dostępność usług medycznych tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne” – podkreśla Paweł Sieczkiewicz, założyciel Telemedico.

Jak zapowiada, działalność platformy zostanie poszerzona o współpracę z aptekami internetowym, bankami i firmami farmaceutycznymi, aby oferować pacjentom jeszcze większy zakres usług na wyższym poziomie. Telemedico planuje także powiększyć warszawski zespół o kilkadziesiąt nowych osób, w tym country managerów na europejskich rynkach, specjalistów od marketingu, produktu, a także deweloperów.

„Sektorowi telemedycyny przyglądaliśmy się od dłuższego czasu. Wielokrotnie wskazywaliśmy go jako głównego beneficjenta zachodzących w ostatnich latach zmian technologicznych, demograficznych czy prawnych. Jednak mimo sprzyjających czynników, potencjał segmentu pozostawał w dużej mierze niewykorzystany. Dopiero pandemia COVID-19 stała się katalizatorem kluczowych przemian w świadomości lekarzy oraz samych pacjentów - mówi Krzysztof Tokarski, dyrektor Departamentu Inwestycji Alternatywnych w PKO TFI.

„Młody, ale bardzo doświadczony zespół Telemedico udowodnił, że potrafi zbudować skuteczny model operacyjny i stać się liderem polskiego rynku podmiotów <<pure play telemedicine>>. Jestem przekonany, że spółka przy wsparciu inwestorów bieżącej rundy, będzie w stanie skutecznie zaadaptować swoje rozwiązanie również za granicą. Liczę, że nasze zaangażowanie przyczyni się do przyspieszenia tempa rozwoju Telemedico i pozwoli jej stać się liderem sektora telemedycyny w skali całej Europy” – dodaje Tokarski.

„Spółki portfelowe naszego funduszu w ostatnich 12 miesiącach pozyskały ponad 70 mln zł w ramach kolejnych rund finansowania. Tym bardziej cieszy nas to, że w gronie tym znalazło się Telemedico. Jako pierwszy inwestor VC w spółce, z dumą obserwujemy pracę zespołu i to jak sprawnie dostosowuje się do trwałych zmian zachodzących na rynku ochrony zdrowia – mówi Marcin Kowalik, Managing Partner funduszu Black Pearls VC.

W ocenie Michaela Szalontaya, General Partner we Flashpoint VC, „w najbliższych latach telemedycyna będzie głównym kanałem kontaktu pacjentów z lekarzami”, a „Telemedico jest na dobrej drodze, by stać się europejskim liderem w tym obszarze”.

Jak przekonuje dr Andreas Nemeth, General Partner w UNIQA Ventures, telemedycyna „to rynek o olbrzymim potencjale, a Telemedico już dziś wyznacza na nim standardy”. „Firma ma właściwy produkt, zespół oraz kulturę pracy, by pomagać ubezpieczycielom w rozwoju usług telemedycznych. Cieszymy się, że możemy wspierać Telemedico w międzynarodowym rozwoju” – podkreśla Nemeth. 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-02-02 14:10:27
miniaturka

Wielki Reset i Wielki Brat. Hiszpański dziennikarz dobitnie o forum Davos 2021

„W złowieszczej szopie w Davos, w krótkich frazach i wideo zreferowano nam przyszłość, którą przygotował dla nas Wielki Reset. Jest to mieszanka przestępczości i głupoty” – pisze Federico Jiménez Losantos, komentując tegoroczne Światowe Forum Ekonomiczne.
2021-02-02 14:23:29
miniaturka

Papież: przemoc wobec kobiet jest hańbą ludzkości

Papież apeluje, aby wsłuchać się w wołanie kobiet, które doznają przemocy. Mówi o tym w intencji na luty, przekazanej za pośrednictwem światowej sieci modlitewnej. Zauważa, że pandemia spowodowała wzrost nadużyć wobec kobiet.
2021-02-02 15:10:39
miniaturka

Co nowego w kalendarzu liturgicznym? Jakich zmian dokonał papież Franciszek?

Franciszek dokonał zmian w Ogólnym Kalendarzu Rzymskim, który ustala święta i wspomnienia liturgiczne dla całego Kościoła obrządku łacińskiego. Jakie to zmiany?
2021-02-02 15:50:11
miniaturka

Arcybiskup San Francisco: aborcja to powrót do pogańskich praktyk

„Ofiary z ludzi, a w szczególności ofiary z dzieci, są symbolem kultury pogańskiej” – pisze abp Salvatore Cordileone z San Francisco. Jak dodaje, zło aborcji i powrót do pogańskiej praktyki nie jest niczym dziwnym w coraz bardziej zdechrystianizowanym społeczeństwie.
2021-02-02 15:52:04
miniaturka

Biskupi USA podzieleni wobec Bidena. Jedni siedzą cicho, drudzy głoszą płomienne kazania

Anglojęzyczny tygodnik katolicki „The Tablet” przypomina, że Joe Biden jest praktykującym katolikiem. Jednak wielu biskupów katolickich nie kryje słów krytyki wobec nowego mieszkańca Białego Domu, zarzucając mu promowanie aborcji.
2021-02-02 16:11:27
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Powrót w rodzinne strony zawsze wywołuje silniejsze bicie serca. Odświeża się pamięć wydarzeń z dzieciństwa i czasu dorastania. Wracają we wspomnieniach osoby i zdarzenia. Jednak wracamy do innego miejsca niż to, w którym żyliśmy przed laty...