Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-06-06 14:17
eb

126 km z Jawiszowic na Jasną Górę w 36 godzin

126 km, które pielgrzymi zamierzają przejść, podzielone jest na 15 etapów. Średnia długość etapu to 8,4 km. Prędkość marszu ok. 5 km/h. Po każdym etapie planowany jest ok. 30 minutowy odpoczynek.

W piątek, 8 czerwca wyruszy III Piesza Pielgrzymka „non stop” na Jasną Górę, organizowana przez Grupę JG24 – „Jasna Góra bez kompromisów” oraz parafię pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze. „Chcemy słuchać Cię!” – to hasło i temat, który w nawiązaniu do słów św. Pawła: „Wiara rodzi się z tego, co się słyszy”, będzie towarzyszył pielgrzymom przez prawie 130 kilometrów.

Jak twierdzi koordynator i pilot pielgrzymki – Grzegorz Smolarek, często w codziennym życiu nie mamy czasu na otwarcie serca i uszu; codzienna gonitwa, obowiązki, plany i pragnienia zakłócają nam dostrzeżenie Boga, który przemawia na wiele różnych sposobów. Ma nadzieję, że pielgrzymka – 36 godzin czasem wręcz ekstremalnego wysiłku – pozwoli prawdziwie dostrzec obecność Boga, usłyszeć Go i za prorokiem Samuelem odpowiedzieć na Jego wezwanie: „Mów, bo sługa Twój słucha”.

Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej – w piątek, 8 czerwca o godz. 9.00, bezpośrednio po której pielgrzymi wyruszą w trasę, by następnego dnia – 9 czerwca o godz. 21.00 wziąć udział w Apelu Jasnogórskim u stóp Matki Bożej Częstochowskiej.

126 km, które zamierzają przejść, podzielone jest na 15 etapów. Średnia długość etapu to 8,4 km. Prędkość marszu ok. 5 km/h. Po każdym etapie planowany jest ok. 30 minutowy odpoczynek. Trasa prowadzi głównie spokojnymi drogami lokalnymi, zabezpieczani cały czas przez osoby kierujące ruchem. Na postojach miejsca przygotowane są przez ekipę techniczną, która w czasie marszu przewozi również bagaże.

Przygotowanie do pielgrzymki poprzedził cykl czterech spotkań, które pozwoliły uczestnikom dobrze przygotować się do duchowego i fizycznego udziału w tym ekstremalnym wysiłku.


Podziel się tym materiałem z innymi: