Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-21 10:33
JR

12 niemieckich apostołek. Kolejna akcja na drodze do schizmy

W Niemczech zorganizowano koleją akcję, która uderza w nauczanie Kościoła. Po błogosławieniu par homoseksualnych przyszedł czas na upominanie się o kapłaństwo kobiet. 12 kobiet w 12 kościołach głosiło podczas Mszy św. kazanie, co jest niezgodne z zasadami kościelnymi.

Autor/źródło: Facebook / Katholische Frauengemeinschaft Deutschlands (kfd)

17 maja została zorganizowana akcja „12 Frauen. 12 Orte. 12 Predigten” (12 kobiet, 12 miejsc, 12 kazań). Liczba 12 nawiązuje do symboliki biblijnej – 12 pokoleń Izraela i 12 apostołów. W ramach akcji w 12 kościołach 12 kobiet przebranych za duchownych wygłosiło kazania podczas Mszy św.

„Oczywiście wszystko działo się w porozumieniu z miejscowymi parafiami i proboszczami, którzy osobiście odprawili wspomniane Eucharystie. W myśl prawa kanonicznego nie mogli do tego dopuścić, ponieważ homilie podczas Mszy może wygłaszać jedynie ksiądz. Z tego powodu operacja traktowana jest w kręgach progresistowskich jako etap na drodze do wywalczenia prawa do święceń kapłańskich dla kobiet” – pisze Grzegorz Górny (wPolityce.pl).

Jak zaznacza dziennikarz, akcja był zapowiadana i transmitowana przez wiele mediów, także diecezjalnych. Na portalu diecezji Aachen napisano: „swym udziałem kobiety chcą jasno pokazać, że niezachwianie realizują swe powołanie i kierują swe wołanie o Kościół sprawiedliwy pod względem płci do miejsc, w których do tej pory brakowało równości: do kościołów katolickich”.

Jednym z miejsc, gdzie odbyła się akcja, był kościół św. Elżbiety w Kolonii. Jak zauważa Górny, był to policzek wymierzony Rainerowi Woelkiemu, któremu podlega diecezja kolońska i który uważany jest za „głównego strażnika ortodoksji w niemieckim episkopacie”. Tam kazanie wygłosiła Marianne Arndt, która w wywiadzie „przyznała, że ma dość dyskryminacyjnego podejścia Rzymu do kobiet. Jej zdaniem trzeba z tym skończyć. Dlatego zdecydowała się – jak mówi – obudzić Kościół z letargu i «sprawić, by prawo kanoniczne ewoluowało w tej kwestii, w sprawach moralności seksualnej oraz w innych aspektach»” – pisze Górny.

Jest to kolejna akcja w niemieckim Kościele, która wymaga reakcji nie tylko biskupów, ale także samego papieża. Oderwanie Kościoła w Niemczech od Watykanu jest – jak widać – coraz bardziej wyraźne.

Źródło: wPolityce.pl


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-05-21 09:51:16
miniaturka

W trosce o środowisko Niemcy chcą wydobyć i zniszczyć zatopioną w morzach amunicję

Morze Bałtyckie i Północne skrywa około 1,6 miliona ton starej wojskowej amunicji. Zatopione „żelastwo” powoli koroduje, zagrażając w przyszłości środowisku naturalnemu.
2021-05-21 09:54:42
miniaturka

Kolejny rekord PKO Banku Polskiego - 5,5 miliona aktywnych IKO

Najpopularniejsza w Polsce aplikacja bankowa IKO, należąca do PKO Banku Polskiego, odnotowała kolejny rekord. Liczba aktywnych aplikacji przekroczyła już 5,5 miliona.
2021-05-21 10:27:09
miniaturka

Małe dzieci jako żywe tarcze. Jak król Maroka wykorzystuje biedę własnych podwładnych

„Dzieci miały służyć jako obrazek dramatu humanitarnego, ale dość szybko okazało się, że upominają się o nie rodzice, a one same opowiadały, jak zostały oszukane, zwabione i przewiezione do Ceuty” – pisze na DoRzeczy.pl Małgorzata Wołczyk.
2021-05-21 10:48:35
miniaturka

Wstępne porozumienie Rady i PE w sprawie paszportów szczepień

Negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i Rady UE osiągnęli w czwartek wstępne porozumienie w sprawie unijnego cyfrowego certyfikatu Covid, czyli tzw. paszportu szczepionkowego, który ma umożliwić swobodny przepływ osób w Europie podczas pandemii - poinformowało biuro prasowe PE.
2021-05-21 10:59:05
miniaturka

Polka, która przebaczyła zabójcy syna, laureatką Międzynarodowej Nagrody św. Rity

Monika Kornecka z Krakowa została laureatką Międzynarodowej Nagrody św. Rity, przyznawanej kobietom, które w swoim życiu zrealizowały ewangeliczne przesłanie o przebaczeniu. Wyróżnienia zostaną wręczone 22 maja w Cascii.
2021-05-21 11:01:28
miniaturka

„W okresie wielkanocnym Komunię Świętą przyjąć...” Ten czas powoli się kończy!

Okres wielkanocny trwa do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Komunię wielkanocną można jednak przyjmować w Polsce, decyzją KEP, do Niedzieli Trójcy Świętej. Obostrzenia są luzowane, szczepienia trwają, a co ze zdrowiem duszy? Warto spełnić nie tylko owo minimum, ale powrócić do regularnej Eucharystii.