Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-04 12:00
MG / vaticannews.va

12-15 września Papież odwiedzi Słowację, będzie też w Budapeszcie

Podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański Papież ogłosił oficjalnie, że we wrześniu uda się z podróżą apostolską na Węgry i Słowację

Autor/źródło: vaticannews.va

We wrześniu Papież odwiedzi Słowację i Budapeszt. O tej pielgrzymce już się mówiło, jednak jej dokładną datę Franciszek ogłosił dziś sam z okna Pałacu Apostolskiego, na zakończenie spotkania na Anioł Pański.


„Z radością ogłaszam, że w dniach 12-15 września bieżącego roku, jeśli da Bóg, udam się z wizytą duszpasterską na Słowację. Wcześniej, w Budapeszcie, będę współkoncelebrował Mszę na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego – mówił Ojciec Święty. – Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowują tę podróż i modlę się za nich”.


Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej poinformował, że 12 września Papież weźmie udział w Mszy wieńczącej Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Następnie – od 12 do 15 września – Franciszek będzie na Słowacji, gdzie odwiedzi Bratysławę, Preszów, Koszyce i Szasztin. Dokładny program pielgrzymki zostanie opublikowany w najbliższym czasie.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-04 11:38:25
miniaturka

75 lat temu doszło do pogromu na żydowskich mieszkańcach Kielc

75 lat temu, 4 lipca 1946 r., w Kielcach wzburzony tłum, podżegany pogłoskami o mordzie rytualnym, wraz z żołnierzami i milicjantami dokonał pogromu na żydowskich mieszkańcach miasta. Do dziś badania historyczne i śledztwo IPN nie pozwoliły odpowiedzieć na pytanie o genezę tych wydarzeń.
2021-07-04 11:54:27
miniaturka

Płeć męska i otyłość nie są związane z wyższą śmiertelnością z powodu Covid-19

Bycie mężczyzną oraz zbyt duży wskaźnik masy ciała (BMI) nie są związane ze zwiększoną śmiertelnością z powodu COVID-19 u pacjentów przyjętych na oddziały intensywnej opieki medycznej (OIOM) - wykazała analiza 58 badań, czyli łącznie 44305 pacjentów. Ustalenia te przeczą wcześniejszym wnioskom z badań.
2021-07-04 12:35:43
miniaturka

Ks. Skrzypczak o katolikach w czasie pandemii: „Staliśmy się trochę tłustymi kotami”

Komentując sytuację Kościoła w czasie pandemii, ks. dr hab. Robert Skrzypczak zauważył, że staliśmy się trochę tłustymi kotami: przyzwyczajeni do katolicyzmu wygodnego, uprawianego z rozpędu, niewymagającego. Musimy wyjść z tej duchowej nijakości.
2021-07-04 13:59:35
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Wskrzeszenie córki Jaira niesie ze sobą przesłanie. Oto Ten, Który ma moc dać nam na nowo utracone życie przychodzi nam ze współczuciem i pomocą nie dla zamanifestowania Swej potęgi, ale ku naszemu nawróceniu i umocnieniu
2021-07-05 08:45:03
miniaturka

Londyn: Kopernik rozmawiający z Bogiem przyciąga tłumy

Jedno z najbardziej obleganych muzeów na świecie – londyńska National Gallery po raz pierwszy w swojej historii prezentuje monumentalny obraz najsłynniejszego polskiego malarza XIX wieku, Jana Matejki. Prezentacja dzieła „Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem” cieszy się ogromnym powodzeniem.
2021-07-05 08:58:19
miniaturka

Kard. Sarah: Dziś wymaga się od Kościoła, żeby dostosował się do chwilowych ideologii

Kard. Robert Sarah otrzymał doktorat honoris causa na Katolickim Uniwersytecie św. Wincentego w Walencji. „To pasterz, który zna gorycz prześladowania i radość wolnego świadectwa wiary Kościoła w Jezusa” - powiedział w laudacji kard. Antonio Cañizares.