Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-03 16:33
mk / PAP

102-letnia mieszkanka Łodzi zaszczepiona przeciwko koronawirusowi

Helena Kaczmarek, 102-letnia łodzianka, poddała się w środę szczepieniu przeciwko COVID-19. Do punktu szczepień w łódzkim szpitalu tymczasowym przyjechała z rodziną. Wszystko, co można zrobić dla zdrowia, trzeba zrobić – powiedziała seniorka.

Autor/źródło: PAP

Helena Kaczmarek sama zarejestrowała się w punkcie szczepień odpowiadając na pytania z ankiety medycznej i podpisując niezbędne dokumenty. Seniorka jest osobą bardzo aktywną, a na wózku zgodziła się usiąść tylko dlatego, że po drodze do punktu szczepień były schody.

Ze wszystkimi rozmawiała. Chętnie odpowiadała na pytania dziennikarzy. Helena Kaczmarek przyznała, że podczas epidemii najbardziej brakuje jej towarzystwa, bo stęskniła się już za gośćmi i po prostu lubi spotykać się z ludźmi.

O swojej decyzji w sprawie szczepienia mówiła krótko. „Wszystko, co można zrobić dla zdrowia, trzeba zrobić” – podkreśliła 102-letnia łodzianka.

Pani Kaczmarek do tymczasowego szpitala w łódzkiej hali EXPO przyjechała w towarzystwie licznej rodziny, a niektórzy z jej członków, m.in. córki i zięć, także poddali się szczepieniu.

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-02-03 14:53:34
miniaturka

Papież weźmie udział w Międzynarodowym Dniu Braterstwa Ludzkiego

Franciszek włączy się w obchody pierwszego Międzynarodowego Dnia Braterstwa Ludzkiego, ustanowionego na 4 lutego. Papież połączy się za pośrednictwem internetu z wielkim imamem Ahmadem al-Tayyebem. Same obchody, choć zorganizowane online, będą miały swe centrum w Abu Zabi.
2021-02-03 15:15:45
miniaturka

Papież: nie ma chrześcijaństwa bez liturgii

Podczas audiencji ogólnej Franciszek zauważył, że wielokrotnie w dziejach Kościoła pojawiała się pokusa praktykowania chrześcijaństwa rozumianego jako zbiór przeżyć wewnętrznych, które nie uznaje duchowego znaczenia publicznych obrzędów liturgicznych.
2021-02-03 15:18:32
miniaturka

Szymon Hołownia za aborcją czy przeciw aborcji?

Aborcja zawsze jest dramatem, trzeba zrobić wszystko, żeby jej uniknąć, ale... od kiedy jestem w polityce, a nawet jeszcze dużo wcześniej w publicystyce mówiłem, że nie należy zmieniać tego stanu rzeczy, który w 1993 r. został ustalony – powiedział Hołownia w programie „Gość Wydarzeń” na Polsat News.
2021-02-04 08:37:49
miniaturka

2 lata po Abu Zabi: dialog jest konieczny, ale musimy ciągle do niego dorastać

Minęły 2 lata po podpisaniu deklaracji o braterstwie ludzkim w Abu Zabi. Deklaracja ta przynosi pewne owoce, ale ciągle musimy dorastać do tego, co w niej zostało zawarte, uważa prof. Mokrani, wykładowca na Uniwersytecie Gregoriańskim
2021-02-04 08:49:33
miniaturka

Samarytanie w bośniackim obozie dla uchodźców: sytuacja jest dramatyczna

Jezuicka Służba Uchodźcom (JRS) bije na alarm w sprawie dramatycznej sytuacji migrantów w Bośni. Tamtejsze obozy dla uchodźców nazywa prawdziwym piekłem.
2021-02-04 09:11:40
miniaturka

19 marca papież Franciszek rozpocznie Rok Rodziny „Amoris Laetitia”

19 marca 2021 roku Kościół obchodzi piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia o pięknie i radości miłości w rodzinie. Tego dnia papież Franciszek zainauguruje Rok Rodziny „Amoris Laetitia”, który zakończy się 26 czerwca 2022 roku podczas 10. Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z Ojcem Świętym.