Strona główna
opoka.org.pl
2019-08-22 15:59
AC / Izabela Tyras

1000 km pielgrzymowania 95-letniej Włoszki. Emma Morosini dotarła na Jasną Górę!

95-letnia Emma Morosini, która wybrała się w samotną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górą pokonując ok. tysiąca kilometrów jest już u celu.

– Ostatnie owoce mojego życia: modlitwę o pokój na świecie, za kapłanów i młodych chciałam przynieść tutaj Matce Bożej – powiedziała pątniczka. Włoszka od 25 lat jest w drodze. Od dnia kiedy została cudownie uzdrowiona postanowiła każdego roku przez trzy miesiące pielgrzymować.

To już kolejna modlitwa niestrudzonej pątniczki u Matki Bożej Jasnogórskiej, bo jak wyznała zakochała się w tym miejscu: „Odkąd pojawiłam się na Jasnej Górze zakochałam się w tym sanktuarium i postanowiłam tu wracać. Jest to miejsce, do którego chcę przynieść ostatnie chwile mojego życia. To życie już się kończy, mam 95 i pół roku więc pomyślałam, że tu do sanktuarium przyniosę ostatni kwiat mojego życia”.

Tymi ostatnimi owocami życia Włoszki są modlitwa o pokój, za kapłanów i za młodzież. „To jest taka malutka kropelka, którą mogę dodać do oceanu, ale to mnie uszczęśliwia, to że mogę tu być i to, że mogę was przytulić wszystkich” – mówiła sędziwa pątniczka.

Włoszka w swej pomarańczowej kamizelce, kapelusiku i z różańcem w ręku, ciągnąc tylko niewielki wózek z najpotrzebniejszymi rzeczami, wyruszyła ze swego rodzinnego miasta nad jeziorem Garda w północnych Włoszech. W samotnej pielgrzymce na Jasną Górę pokonała około tysiąca kilometrów. Pątniczka wyraziła wielką wdzięczność wszystkim, którzy się za nią modlili, bo jak podkreślała, bez duchowego wsparcia innych, nie ma pielgrzymowania.

źródło: vaticannews.va

Film w języku włoskim o pątniczce, nagrany podczas wyruszania na pielgrzymkę, na kanale Udinews TV

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-08-22 14:00:14
miniaturka

Apel Franciszka o otwartość serc!

Papież Franciszek w dzisiejszym wpisie na Twitterze zaapelował o otwarcie serc...
2019-08-22 14:32:19
miniaturka

Sąd Najwyższy krytycznie o projekcie ustawy ws. państwowej komisji ds. pedofilii

Sejmowa komisja ustawodawcza zajmie się za tydzień w II czytaniu rządowym projektem powołania państwowej komisji ds. wyjaśnienia przypadków pedofilii. Tymczasem krytyczne uwagi wobec projektu opublikował Sąd Najwyższy.
2019-08-22 15:59:19
miniaturka

Jasna Góra: zwierzchnik Kościoła Greckokatolickiego gościem Rady Biskupów Diecezjalnych

Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego podczas spotkania z biskupami poruszy zagadnienia związane z historią i przyszłością relacji między Kościołem greckokatolickim na Ukrainie i Kościołem rzymskokatolickim w Polsce.
2019-08-22 16:07:42
miniaturka

Recital fortepianowy Grzegorza Andruszkiewicza w Podziemiach Kamedulskich

Projekt Anima MEA trwa. Kolejnym wydarzeniem w tym przedsięwzięciu jest recital fortepianowy w wykonaniu Grzegorza Andruszkiewicza. W Podziemiach Kamedulskich, gdzie z pewnością myśli krążą wokół kamedulskiej sentencji - Memento Mori, zapraszamy na chwilę zadumy przy "muzyce duszy".
2019-08-22 17:12:28
miniaturka

Anima MEA - Warsztaty rzeźby i ceramiki – „…”

W ramach projektu Anima MEA Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury organizuje rekolekcje artystyczne składające się z różnych warsztatów.
2019-08-22 22:46:36
miniaturka

Katolicy aktywnie włączają się w protesty w Hongkongu

Kościół katolicki wspiera demokratyczne protesty w Hongkongu. W czasie ulicznych manifestacji świątynie pozostają otwarte, by zapewnić protestującym schronienie. Cały czas trwa też modlitwa o pokojowe rozwiązanie konfliktu.