Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-08-22 15:59
AC / Izabela Tyras

1000 km pielgrzymowania 95-letniej Włoszki. Emma Morosini dotarła na Jasną Górę!

95-letnia Emma Morosini, która wybrała się w samotną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górą pokonując ok. tysiąca kilometrów jest już u celu.

– Ostatnie owoce mojego życia: modlitwę o pokój na świecie, za kapłanów i młodych chciałam przynieść tutaj Matce Bożej – powiedziała pątniczka. Włoszka od 25 lat jest w drodze. Od dnia kiedy została cudownie uzdrowiona postanowiła każdego roku przez trzy miesiące pielgrzymować.

To już kolejna modlitwa niestrudzonej pątniczki u Matki Bożej Jasnogórskiej, bo jak wyznała zakochała się w tym miejscu: „Odkąd pojawiłam się na Jasnej Górze zakochałam się w tym sanktuarium i postanowiłam tu wracać. Jest to miejsce, do którego chcę przynieść ostatnie chwile mojego życia. To życie już się kończy, mam 95 i pół roku więc pomyślałam, że tu do sanktuarium przyniosę ostatni kwiat mojego życia”.

Tymi ostatnimi owocami życia Włoszki są modlitwa o pokój, za kapłanów i za młodzież. „To jest taka malutka kropelka, którą mogę dodać do oceanu, ale to mnie uszczęśliwia, to że mogę tu być i to, że mogę was przytulić wszystkich” – mówiła sędziwa pątniczka.

Włoszka w swej pomarańczowej kamizelce, kapelusiku i z różańcem w ręku, ciągnąc tylko niewielki wózek z najpotrzebniejszymi rzeczami, wyruszyła ze swego rodzinnego miasta nad jeziorem Garda w północnych Włoszech. W samotnej pielgrzymce na Jasną Górę pokonała około tysiąca kilometrów. Pątniczka wyraziła wielką wdzięczność wszystkim, którzy się za nią modlili, bo jak podkreślała, bez duchowego wsparcia innych, nie ma pielgrzymowania.

źródło: vaticannews.va

Film w języku włoskim o pątniczce, nagrany podczas wyruszania na pielgrzymkę, na kanale Udinews TV


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: pielgrzymka, Włochy, Jasna Góra, pielgrzymowanie, Emma Morosini