Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-03-21 11:45
Anna Bajon / Caritas Polska

100 tys. zł od Caritas Polska dla ofiar cyklonu w Mozambiku

Dyrektor Caritas Polska, ks. Marcin Iżycki, poinformował o przekazaniu 100 tysięcy złotych na rzecz poszkodowanych po cyklonie w Mozambiku. Caritas Polska prosi o modlitwę oraz pomoc finansową poprzez SMS charytatywny o treści MOZAMBIK pod nr 72052.

Autor/źródło: Caritas Polska

Potężna powódź zniszczyła aż w 90 procentach Beirę, półmilionowe miasto portowe. Kataklizm dotknął miasto wskutek cyklonu, który przeszedł przez południowo-wschodnią Afrykę w ubiegłym tygodniu.

Do tej pory potwierdzono śmierć co najmniej 84 osób, 200 jest uznanych za zaginione. Jak informuje Caritas Internationalis, cyklon zniszczył prawie 270 sal lekcyjnych i 24 placówek medycznych, a wiele miejsc zostało odciętych od prądu.

Caritas Polska jest w kontakcie z partnerem na miejscu. Caritas Mozambik zgłasza pilne zapotrzebowanie na żywność, koce termiczne, wodę , infrastrukturę sanitarną. Poszkodowani potrzebują schronienia, a także nasion, które pozwolą im obudować zniszczone uprawy.

– Wciąż stajemy przed wyzwaniem zdobycia jakichkolwiek informacji z Beiry, ponieważ komunikacja praktycznie nie istnieje. Brakuje tam jedzenia, wody i schronienia – powiedział Antonio Anosso, pracownik humanitarny odpowiedzialny za pomoc dla Caritas Mozambik – Priorytetem dla naszego personelu w strefie zniszczeń jest ratowanie ludzi, ich zakwaterowanie i rejestracja w grupie poszkodowanych.


Poszkodowanych w cyklonie w Mozambiku

można wesprzeć także za pomocą przelewu na konto

77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem MOZAMBIK

oraz

SMSa charytatywnego o treści MOZAMBIK pod nr 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT).

Linki zewnętrzne:


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Caritas Polska, Caritas, pomoc, cyklon, Mozambik, ofiary cyklonu